Dzień Otwarty w warszawskiej Akademii Medycznej


Bitechnologia - teraźniejszość i przyszłość

Dzień Otwarty w warszawskiej Akademii Medycznej

Jakie kierunki i specjalności oferuje warszawska Akademia Medyczna w roku akademickim 2008/2009? Jakie są kryteria kwalifikacji na poszczególne kierunki? Jakie pasje pozanaukowe można realizować w tej największej uczelni medycznej w kraju? Odpowiedzi na te pytania oraz na wiele innych uzyskają wszyscy zainteresowani studiowaniem w AM podczas organizowanego w najbliższą niedzielę, 2 marca, Dnia Otwartego dla kandydatów.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Dydaktycznym AM przy ul. Księcia Trojdena 2a ( róg ul. Żwirki i Wigury) w Warszawie. Początek o godzinie 9.00
Dzień Otwarty uroczyście rozpocznie Rektor AM prof. dr hab. n. med. Leszek Pączek. Następnie odbędzie się cykl spotkań dotyczących zarówno warunków rekrutacji na poszczególne kierunki i specjalności oferowane przez uczelnię, jak również organizacji studiów. Wezmą w nich udział przedstawiciele władz wydziałów, komisji rekrutacyjnych oraz studenci.

W cyklu zaplanowano:
• o godzinie 10:00 – spotkanie dla kandydatów na kierunki: lekarski i lekarsko-dentystyczny,
• o godzinie 11:30 – spotkanie dla kandydatów na kierunki: farmacja i analityka medyczna,
• o godzinie 13:00 – spotkanie dla kandydatów na kierunki/specjalności: fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne, dietetyka, ratownictwo medyczne,
• o godzinie 14:30 – spotkanie dla kandydatów na kierunki/specjalności: audiofonologia, elektroradiologia, higiena stomatologiczna, techniki dentystyczne.

Równolegle na korytarzach Centrum Dydaktycznego na specjalnie przygotowanych stoiskach studenci w niecodzienny sposób będą przekonywali do studiowania na swoich kierunkach. Szczególnie interesujące prezentacje, jak co roku, zapewnią studenci wydziału farmaceutycznego. Ich stoisko jest od lat z jednym z najbardziej obleganych podczas dnia otwartego.

Przez cały dzień kandydaci będą mieli również możliwość rozmowy z reprezentantami samorządu studentów, kół naukowych, Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny EMSA oraz Biura Karier AM.

Organizatorzy Dnia Otwartego – samorząd studentów AM we współpracy z uczelnianym Biurem Informacji i Promocji – zaplanowali dla odwiedzających również dodatkowe atrakcje wśród których znajdą się punkty, gdzie będzie można zbadać sobie poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, nauczyć się obchodzenia z noworodkiem czy poznać zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach.

AM Warszawa

Następny artykuł

Poprzedni artykuł