ELSA dzieciom z Konga


Bitechnologia - teraźniejszość i przyszłość

ELSA dzieciom z Konga

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Toruń włączyło się w ogólnopolską akcję UNICEF Polska, mającą na celu walkę z chorobą tężcową dzieci w Demokratycznej Republice Konga.

W ramach akcji, 28 maja ELSA przewiduje kilka inicjatyw, których celem jest zbiórka pieniędzy na walkę z chorobą. Tego dnia członkowie stowarzyszenia zbierać będą pieniądze w budynku Wydziału Prawa i Administracji, kwesta odbędzie się również w klubach Niebo, Kadr i Przepompownia, natomiast głównym punktem będzie wieczorna impreza w klubie Hipnoza. Podczas imprezy (początek o godz. 21.00) będzie można wziąć udział w konkursach oraz w licytacji, w której będzie można wylicytować m.in.: ulubione zdjęcie Małgorzaty Foremniak z jej pobytu w Kongo (wybrane przez aktorkę) oraz kubek UNICEF z podpisem profesora Mariana Filara z życzeniami powodzenia w sesji egzaminacyjnej. Dochód z biletów (cena 3 zł) oraz przeprowadzonej licytacji zostanie w całości przekazany na rzecz walki z tężcem.

W akcji UNICEF bierze udział społeczność akademicka z ponad 40 polskich uczelni. Między 1 maja a 1 czerwca ponad 500 wolontariuszy w całej Polsce zorganizuje happeningi, konferencje, wystawy, pokazy slajdów i setki innych wydarzeń, zbierając jednocześnie fundusze na szczepionki.

ELSA, UMK

Następny artykuł

Poprzedni artykuł