Obywatele Unii Europejskiej żądają ochrony przed szkodliwymi chemikaliami


Bitechnologia - teraźniejszość i przyszłość

Obywatele Unii Europejskiej żądają ochrony przed szkodliwymi chemikaliami

Ponad 160 000 osób z Unii Europejskiej i innych krajów podpisało petycje WWF wzywające polityków do objęcia kontrolą produkcji i wykorzystania syntetycznych substancji chemicznych. Ze stron WWF Polska internauci wysłali 70.000 maili do eurodeputowanych z naszego kraju z podobnym apelem.

Podpisy pod petycjami były zbierane w różnych krajach UE, zarówno bezpośrednio, jak i przez internet. Jest to wyraz woli społeczności wielu krajów, opowiadającej się za przyszłością wolną do toksycznych chemikaliów. Eurodeputowani, którzy wkrótce zdecydują o kształcie nowego prawa dotyczącego chemikaliów (projekt REACH), nie powinni tych głosów dłużej ignorować.

Tak duża liczba podpisów pokazuje ogromne publiczne zaniepokojenie problemem szkodliwych substancji w produktach codziennego użytku – mówi Ireneusz Chojnacki Dyrektor WWF Polska. Społeczeństwo sprzeciwia się narażeniu na toksyczne chemikalia i członkowie Parlamentu Europejskiego muszą uszanować ten protest i zapewnić, że szkodliwe substancje nie będą już więcej wykorzystywana do produkcji przedmiotów, z którymi stykamy się na co dzień.

Więcej na stronie www.wwf.pl

Następny artykuł

Poprzedni artykuł