Z wyboru, nie z przypadku - nagroda za promowanie edukacji seksualnej i nowoczesnej antykoncepcji


Bitechnologia - teraźniejszość i przyszłość

Z wyboru, nie z przypadku - nagroda za promowanie edukacji seksualnej i nowoczesnej antykoncepcji

Jubileusz 50-lecia pigułki antykoncepcyjnej jest okazją do wyróżnienia osób i instytucji, które przyczyniają się do zmiany światopoglądu w zakresie kobiecych ról i potrzeb oraz wspierają edukację seksualną i nowoczesną antykoncepcję.

Nagrody "Z wyboru, nie z przypadku" po raz pierwszy w Polsce zostały przyznane przez Towarzystwo Rozwoju Rodziny i European Society of Contraception.

- Chcemy w ten sposób uhonorować osoby i instytucje, które dotychczas podnosiły publicznie tematy związane z antykoncepcją, i poprzez to wyróżnienie również zachęcać innych, by o edukacji seksualnej i nowoczesnej antykoncepcji dyskutować bardziej otwarcie - mówi prof. Romuald Dębski, przedstawiciel Kapituły nagrody.

Laureatów nagrody "Z wyboru, nie z przypadku" wyłoniła Kapituła w składzie: prof. Romuald Dębski, dr Medard Lech (European Society of Contraception), dr Grzegorz Południewski (Towarzystwo Rozwoju Rodziny), Piotr Święcicki z firmy Bayer Schering Pharma. W gronie laureatów uhonorowanych okolicznościowymi statuetkami znaleźli się:

KATEGORIA: MEDIA
TOK FM - program "Kochaj się długo i zdrowo"
Świat Kobiety
Polki.pl
Eurostudent

KATEGORIA: OSOBA  
Kasia Burzyńska
Magda Mazur
Paulina Młynarska-Moritz
Beata Sadowska
Kazimiera Szczuka

KATEGORIA: INSTYTUCJA
Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego
Grupa Edukatorów Seksualnych PONTON


Podczas jubileuszu przyznano także nagrodę honorową Towarzystwu Rozwoju Rodziny - najstarszej polskiej instytucji pozarządowej działającej na rzecz zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz poszanowania praw w tym zakresie.

Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się podczas spotkania prasowego, które miało miejsce 11 maja w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. W programie organizatorzy przewidzieli także wystawę fotografii Szymona Brodziaka pt. "Kobiece historie w pigułce", a uświetnił je, jubileuszowy tort przygotowany przez Magdę Gessler. Spotkanie oraz wręczenie nagród "Z wyboru, nie z przypadku", poprowadzili Dorota Wellman i Marcin Prokop.

Więcej informacji na www.pigułka.pl

Następny artykuł

Poprzedni artykuł