Kobiety biznesu, mediów, sztuki i sportu otwarcie rozmawiają o miłości, seksie i antykoncepcji


Bitechnologia - teraźniejszość i przyszłość

Kobiety biznesu, mediów, sztuki i sportu otwarcie rozmawiają o miłości, seksie i antykoncepcji

Z okazji Światowego Dnia Antykoncepcji 2009 firma Bayer Schering Pharma wydała wyjątkowy album pt. „Twoje Życie. Twój Głos“ z wypowiedziami i portretami znanych Polek, przedstawicielek różnych środowisk i różnych pokoleń – kobiet biznesu, sztuki, mediów oraz sportu. „Projekt «Twoje Życie. Twój Głos» pokazuje grupę kobiet – wspaniałych, interesujących, myślących, poszukujących – których postawa jest dla mnie niejednokrotnie inspiracją i motywacją do lepszego życia.” – mówi Lidia Popiel, autorka nastrojowych fotografii.

Tegoroczne motto Światowego Dnia Antykoncepcji: „Twoje życie. Twój głos. Porozmawiajmy o antykoncepcji” zachęca do otwartej rozmowy na temat odpowiedzialności i świadomego dokonywania wyborów. Na stronach książki „Twoje Życie. Twój Głos ” znane Polki niezwykle szczerze mówią o swoich doświadczeniach ze zdobywaniem wiedzy o związkach i seksie. 31 kobiet opowiedziało Magdzie Mazur  i Paulinie Młynarskiej-Moritz o „...swoich wielkich namiętnościach i małych zauroczeniach, o chwilach szczególnie dramatycznych i wyjątkowo radosnych, o bolesnych porażkach  i uskrzydlających sukcesach“ – jak piszą we wstępie autorki – „Trafia do pań długa, szczera i bardzo kobieca rozmowa o doświadczeniach, które mogą być inspiracją dla każdej z nas“.

Książkę „Twoje Życie. Twój Głos” wyróżniają niezwykłe czarno-białe portrety jej bohaterek – naturalne i bez retuszu, zgodnie z artystyczną wizją autorki – Lidii Popiel. „Fotografowanie tych ważnych postaci społecznego, kulturalnego i politycznego żywiołu jest kolekcjonowaniem niezwykłych chwil – życzyłabym każdemu takiej pracy. A czarno-białe fotografie w zastanym świetle, naturalne i trochę szorstkie, są obrazkiem z codziennego, zwykłego życia“ – mówi artystka.

Światowy Dzień Antykoncepcji obchodzony jest co roku 26 września. Dzięki wsparciu wielu pozarządowych organizacji związanych ze zdrowiem seksualnym i planowaniem rodziny na całym świecie odbywają się kampanie edukacyjne i debaty na temat antykoncepcji. Wizją organizatorów światowego Dnia Antykoncepcji jest Świat, w którym wszystkie dzieci są oczekiwane, kochane i zadbane. Dochód ze sprzedaży książki „Twoje Życie. Twój Głos“, która powstała z inicjatywy i środków Bayer Schering Pharma, zostanie przekazany organizacji, która aktywnie wspiera dzieci i ich opiekunów - Fundacji Dzieci Niczyje.

Światowy Dzień Antykoncepcji

Następny artykuł

Poprzedni artykuł