Lekarze i farmaceuci - biegiem po netbooka


Bitechnologia - teraźniejszość i przyszłość

Lekarze i farmaceuci - biegiem po netbooka

28. Hasco-Lek Wrocław Maraton będzie wyjątkowym wydarzeniem. Zostanie rozegrany 12 września 2010 r. ? dokładnie w rocznicę biegu z Maratonu do Aten, który miał miejsce 2500 lat temu. W tym roku dla Najszybszego Lekarza i Najszybszego Farmaceuty sponsor główny, Hasco-Lek, ufundował specjalne nagrody ? netbooki.

Nowości i atrakcje tegorocznej imprezy zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej zorganizowanej 11 maja w siedzibie Hasco-Leku. Uczestniczyli w niej prezes firmy Stanisław Han, dyrektor maratonu Waldemar Biskup i prezes Stowarzyszenia Maraton Marek Karaś. Hasco-Lek już po raz drugi jest sponsorem tytularnym tej jednej z trzech największych imprez biegowych w Polsce. Jej tegoroczna edycja zyska specjalną, starożytną oprawę. Wszyscy zawodnicy otrzymają m.in. piękne medale z motywami antycznymi.

- Lekarze i farmaceuci to grupa szczególnie nam bliska, dlatego zainicjowaliśmy utworzenie dla nich odrębnych kategorii. W ubiegłym roku byliśmy mile zaskoczeni frekwencją, gdyż na starcie stanęło aż 45 medyków. Liczymy, że teraz swoje siły będzie chciało zmierzyć jeszcze więcej osób. Cieszy nas, że na tegorocznej liście startowej są już pierwsi farmaceuci i lekarze ? mówi Stanisław Han, prezes Hasco-Leku. 

W tym roku nagrodą główną będzie najnowszy model Forda Fiesty, ufundowany przez sponsora tytularnego. Przypadnie on zawodnikowi, który pobije rekord wrocławskiego maratonu wynoszący 2:13:28. Jeśli nikomu ta sztuka się nie uda, samochód zostanie rozlosowany wśród wszystkich, którzy ukończą bieg. Ważną nowością jest zwiększenie wartości nagrody za I miejsce do 10 000 zł. Oprócz samochodu, Hasco-Lek ufundował do rozlosowania wśród zawodników: telewizor LCD, netbook i odtwarzacz MP3. Ponadto firma przygotowała dla uczestników 2 500 pakietów startowych, w skład których wchodzi: koszulka, suplementy diety z serii Natur Kaps oraz sztyft do nosa Rhin Bac Fresh.

- Naszym celem jest nieustanny progres frekwencji uczestników i podnoszenie poziomu sportowego imprezy ? zapowiada Waldemar Biskup, dyrektor 28. Hasco-Lek Wrocław Maratonu.

Organizatorem imprezy jest Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, Stowarzyszenie Maraton i Urząd Miejski Wrocławia. Patronat  objął prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Warto dodać, że w ubiegłym roku wrocławski maraton otrzymał bardzo wysokie oceny od największego portalu biegowego MaratonyPolskie.pl, co zostało przypieczętowane Certyfikatem Złoty Bieg 2009.
Legendarny bieg maratoński miał miejsce równo 2500 lat temu, 12 września 490 r. p.n.e. Posłaniec Filippides przebiegł dystans 42 195 m z Maratonu do Aten, by ogłosić zwycięstwo Greków w bitwie z Persami. Wysiłek, który włożył w pokonanie odległości spowodował, że dystans maratoński jest uważany za szczególnie imponujący.

- Bieganie to coś więcej niż sport ? to styl życia, sposób patrzenia na świat. Mogę pokonać 42 km, a więc mogę pokonać własne słabości i własne problemy. Ten styl myślenia jest mi szczególnie bliski, ponieważ zarządzając dużą firmą też zmagam się z wyzwaniami. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się sponsorować maraton ? podsumowuje Stanisław Han, prezes Hasco-Leku.


Alicja Hamkało
rzecznik prasowy
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej
HASCO-LEK S.A

Następny artykuł

Poprzedni artykuł