HPV - zdążyć przed rakiem


Bitechnologia - teraźniejszość i przyszłość

HPV - zdążyć przed rakiem

W Polsce na raka szyjki macicy choruje 15 kobiet na sto tysięcy. Rocznie na tę chorobę umiera 4 tysiące pań! Niestety historie choroby kobiet, które zapadły na ten typ nowotworu dowodzi, że aż 60 proc. z nich nigdy nie wykonało badania cytologicznego. Przyjdź, dowiedz się więcej zanim będzie za późno – Koło Studentów Biotechnologii Politechniki Gdańskiej zaprasza na wykład „HPV – zdążyć przed rakiem”. 5 kwietnia, sobota, godz. 15.00, Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny.

Na spotkaniu będzie mowa m.in.: o epidemiologii raka oraz o szyjce raka macicy w Polsce (prof. Janusz Emerich z Akademii Medycznej w Gdańsku), o roli badań cytologicznych (dr Konrad Florczak z gdańskiej Akademii Medycznej) i roli szczepień HPV (dr Juliusz Kobierski z gdańskiej Akademii Medycznej). Interesująca będzie prezentacja dotycząca szczepionek nowej generacji (dr inż. Marta Wanarska z Politechniki Gdańskiej).

– Zaproszeni eksperci dokładnie opowiedzą o przyczynach, zagrożeniach i profilaktyce nowotworu szyjki macicy. Na spotkanie zaprosiliśmy lekarzy ginekologów, przedstawiciela firmy farmaceutycznej oraz naukowców z naszej uczelni – mówi Justyna Szytniewska z Koła Studentów Biotechnologii Politechniki Gdańskiej. – Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy: wykład „HPV – zdążyć przed rakiem”, 5 kwietnia (sobota), godz. 15.00, Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej, ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk Wrzeszcz. Wstęp wolny.

Koło Studentów Biotechnologii PG

Następny artykuł

Poprzedni artykuł